• Rekolekcje dla uczniów naszej szkoły w parafii Św. Edwarda w dniach: 25.03.19 godzina 10.00 - nauka, 26.03.19 godzina 9.30 - spowiedź święta, 27.03.19 godzina 10.00 - Msza Święta. Zapraszamy także rodziców.

• Kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu odbędzie się 26 marca 2019 r. w godz. 13 - 14.30 w sali 21.

Serdecznie zapraszamy.

• UWAGA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NIEPRACUJĄCYCH RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE W SPRAWIE NOWEGO PROJEKTU PRZY WSPÓŁPRACY Z POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE W PRUSZKOWIE.CELEM PROJEKTU JEST ZWIĘKSZENIE ZAKRESU DOSTĘPU DO USŁUG SPOŁECZNYCH POPRZEZ SPECJALISTYCZNE WSPARCIE. UDZIAŁ W PROJEKCIE POZWOLI NA LEPSZE

• 11 marca odwiedzi naszą szkołę ksiądz biskup Rafał Markowski. Zapraszamy wszystkich rodziców na to spotkanie, podczas którego uczniowie przedstawią krótki program artystyczny. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 10.30.

• Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

21.02 - Europejski Dzień Ofiar Przestępstw. To dzień, w którym wspieramy osoby skrzywdzone przez czyny innych osób. Dlatego w tym dniu poprzez zdjęcia klasowe z hasłem wcześniej przygotowanym sprzeciwiamy się złym słową, od których zaczynają się złe czyny.

W projekcie Amnesty International związanym z przeciwdziałaniem Mowie Nienawiści wzięła udział cała społeczność szkolna, wychowankowie internatu oraz nauczyciele. Niech nasze zdjęcia będą inspiracją do reagowania na hejt i raniące słowa.

Projekty - Obrazek 1

Jesteśmy „Szkołą Niepodległej”

Od 1 września 2017 r. do 31.12.2018 r. uczestniczyliśmy w ogólnopolskim programie „Szkoła Niepodległej”. Przeszliśmy wiele „szlaków”, które dla harcerzy oznaczałyby zdobywanie kolejnych sprawności. Dzięki nim lepiej poznaliśmy historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Dowiedzieliśmy się, co oznaczało bycie patriotą w 1918 roku, a co to słowo znaczy dla nas, żyjących w XXI wieku.

• Warsztaty „Klikaj z głową”

19 lutego 2019 roku nasz ośrodek odwiedzili przedstawiciele UKE (Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

Młodsi uczniowie obejrzeli film animowany, który wprowadził ich w poważną rozmowę o świecie smartfonów, tabletów, komputerów i Internetu. Nasi goście pokazali dzieciom, że urządzenia mogą być źródłem wiedzy i zabawy pod warunkiem, że wiedzą jakich zagrożeń powinni unikać.

• Kartki można składać do końca lutego u wychowawców klas, technika wykonania dowolna, rozmiar klasycznej kartki.

•  - Obrazek 1

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z Jasełek. (kliknij na zdjęcie)

• #RazemNaŚwięta

Zgodnie z tradycją naszego ośrodka przedświąteczny czas wypełniony był licznymi spotkaniami i działaniami budującymi poczucie wspólnoty oraz atmosferą radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

* Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli wspólnej Wigilii.

* Spotkanie opłatkowe dla uczniów i absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy było okazją do świętowania w gronie przyjaciół.

dla Bibliotek Książnicy Pruszkowskiej im. H. Sienkiewicza

przy ulicy Kraszewskiego 13 i ulicy 3 Maja 26

za wieloletnią i życzliwą współpracę na rzecz uczniów

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego

im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

dla Pana Tadeusza Huberta Jakubowskiego

za wieloletnią przyjaźń i zaangażowanie na rzecz uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Dziękujemy za wrażliwość i życzliwość okazaną naszej szkole. Życzymy wielu radości i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

• Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku!

Wesołych Świąt życzą Dyrektor SOSW, nauczyciele oraz uczniowie.

Czwartek 09.05.2024