Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą
            z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu
            się koronawirusa w dniach 12 – 25 marca 2020 r. w Ośrodku nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.

W dniach 12 i 13 marca 2020 r. od godz. 7:00 do godz. 17:00 w szkole będą realizowane zajęcia opiekuńcze (świetlica). Jednak ze względu na bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli
            i pracowników Ośrodka prosimy o przysyłanie dzieci do szkoły

• Pomysły na zabawy z dzieckiem w domu.

1. SEGREGOWANE PRZEDMIOTÓW ZA POMOCĄ SZCZYPCÓW KUCHENNYCH

Do tego ćwiczenia potrzebujecie szczypców kuchennych (np. do kostek cukru). Chodzi o takie, których utrzymanie w jednej rączce nie będzie stanowiło dla dziecka problemu. Ponadto forma do babeczek lub pojedyncze pojemniki oraz cukierki lub jakiś inny lekki „materiał”, który będzie można chwycić szczypcami. Zadanie polega na przenoszeniu cukierków do pojemnika czy formy, przy pomocy szczypców. Świetnie doskonalimy w ten sposób chwyt opuszkowy.

• Drodzy Uczniowie (i nie tylko)

Przyłączmy się do artystycznej akcji zapoczątkowanej przez włoskie dzieci, w kraju sparaliżowanym przez epidemię. Dzieci uwięzione przez kwarantannę w domach tworzą prace plastyczne (rysują, malują, wyklejają) z hasłem "Wszystko będzie dobrze", ze słońcem i tęczą jako symbolem nadziei.Wieszają te prace w oknach i na balkonach, zdjęcia zamieszczają na portalach społecznościowych.Każdy, kto zrobi taką pracę zamieszcza ją na FB z hasztagiem #AndraTuttoBene

• Czas z dzieckiem

Poniżej wymieniamy kilka prostych i przyjemnych sposobów na wsparcie dziecka, które przejawia trudności z zakresu integracji sensorycznej. Zachęcamy do wspólnego ćwiczenia, które pozwoli na odczucie na “własnej skórze” oddziaływania różnych bodźców, jak również wpłynie na pogłębienie relacji z dzieckiem.

• Współpraca z UNICEF

Dotychczasowe akcje UNICEF, w których nasz Ośrodek brał udział to:

„Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie” 2011

„Wszystkie Kolory Świata” 2012

„Gwiazdka dla Afryki” 2014

„Wszystkie Kolory Świata – IV edycja” 2017

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” 2019

Szkolni koordynatorzy akcji – Grażyna Rz., Anna B.

• Kolędowanie

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 w Warszawie odbyło się spotkanie uczniów z warszawskich
            i podwarszawskich szkół specjalnych i integracyjnych na wspólnym kolędowaniu. Nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wspólne kolędowanie było dla nas wszystkich radosnym, pięknym doświadczeniem, które wyzwoliło wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

• Pamiętamy o patronie

Jak co roku, w okolicach 18 stycznia, wspominaliśmy ks. Jana Twardowskiego – patrona naszego Ośrodka. Czytaliśmy jego wiersze i życiorys, oglądaliśmy filmy dokumentalne i aktualne zdjęcia płyty pamiątkowej z kościoła ss. Wizytek, przy którym mieszkał ksiądz Jan. Uczniowie wykonali zakładki z biedronkami i biedronki-maskotki z filcu.

• Pieniążki na książki

Zakończyła się kilkumiesięczna akcja „Pieniążki na książki”, w ramach które zbieraliśmy datki do puszki m.in. podczas zebrań z rodzicami i kiermaszu świątecznego. Oprócz rodziców ofiarodawcami byli też uczniowie, nauczyciele i pracownicy Ośrodka. Udało nam się wspólnie zebrać 440 zł, za które zakupiliśmy książki dla naszych uczniów. Dzięki akcji biblioteka wzbogaciła się o nowości czytelnicze oraz książki do czytania włączającego i uczestniczącego dla dzieci niemówiących, posługujących się komunikacją alternatywną.

• Uwaga

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z przedstawicielem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie, które odbędzie się dnia 05.02.2020 r. o godz. 16:00 w naszym Ośrodku w świetlicy internackiej

Temat spotkania:

Formy pomocy i wsparcia rodzin przez Ośrodek Pomocy Społecznej

-świadczenia rodzinne

• DZIĘKUJEMY ZA KSIĄŻKI

14 stycznia 2020 r. w bibliotece szkolnej pojawili się wyjątkowi goście. Przedstawicielki Rady Rodziców, przekazały 30 ciekawych, kolorowych nowości czytelniczych dla naszych uczniów, których zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu rady w organizację kiermaszu bożonarodzeniowego.

W podziękowaniu dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek.Nowe książki są już na półkach, a pani bibliotekarka czeka na czytelników, którzy będą je wypożyczać.

• Harcerstwo

Powstaje dużyna harcerska dzieci od 10 do 16 lat, spotkanie informacyjne dla rodziców chętnych dzieci

odbędzie się 5 lutego 2020 r. o godz.14.45 - 15.00 w świetlicy internackiej.

• Świąteczne kodowanie

Każda pora jest dobra, aby poćwiczyć kodowanie. W przedświątecznej atmosferze odbywały się zajęcia ćwiczące umiejętność szyfrowania i odszyfrowywania ukrytych informacji. „Zakoduj choinkę”, „ dyktando graficzne ze św. Mikołajem”, „bożonarodzeniowe sudoku” czy „zimowe memory” to tylko część zadań, dzięki którym uczniowie rozwijali myślenie logiczne i kompetencje matematyczne.

• Gratulujemy!!!

Kamila i Bartek ponownie zwycięzcami VI Międzyszkolnego Festiwalu Szkół Specjalnychi Klas Integracyjnych "Kolęda z Gwiazdami" jaki w minioną środę odbył się w Centrum Kulturyw Żyrardowie. W duecie zaśpiewali pastorałkę „Jezusa Narodzonego”.

Niedziela 28.04.2024