• Boże Narodzenie - historia świątecznej tradycji.

W dniu 13.12.2019 roku nasi uczniowie odwiedzili razem z Panią Dyrektor Agnieszką Krysińską Zespół Szkół im. F. Nansena w Piastowie. Była to dla nas świetna okazja do poznania tej szkoły, jej nauczycieli i uczniów. Mogliśmy dowiedzieć się jakie profile klas są dostępne w tej szkole, jak wyglądają umundurowani uczniowie i jak maszerują,uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach takich jak na przykład wspólne klejenie choinkowego łańcucha, samodzielne wykonanie "kuli śnieżnej" w słoiku. Była to również okazja do spotkania z kolegami i koleżankami z przed lat.Oczywiście nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd.

• SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA

Serdecznie zapraszam rodziców uczniów poruszających się przy pomocy

wózków inwalidzkich/ chodzików na kolejne spotkanie grupy wsparcia

dnia 11 grudnia 2019 r. o godz. 13.00 sala 83.

Gościem specjalnym będzie psycholog, który poprowadzi zajęcia na temat stresu rodzicielskiego.

• Warsztaty Kreatywne w MDK-u

Już po raz drugi nasi uczniowie uczestniczyli w Artystycznych Warsztatach Kreatywnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie. Tym razem tematyka związana była ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Praca nad kreatywnymi, pomysłowymi ozdobami świątecznymi z papieru dała nam dużo radości, była okazją do integracji uczniów kilku klas (4a, 4b, 6b, 7a, i 7b). Efekt ich pracy można oglądać na korytarzu głównym naszego ośrodka.

• Zapytanie ofertowe

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Pruszkowie zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej w roku kalendarzowym 2020 r.

Osoby składające ofertę zabowiązują się:

• dostarczać towar w pierwszym gatunku
            • środkiem transposrtu dopuszczony
          • Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Wsparcia Rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, które odbędzie się 25.11. 2019 r. o godz. 14.00 w sali nr 83

• Spotkanie z poezją

Serdeczne podziękowania dla dyrektora Książnicy Pruszkowskiej p. Grzegorza Zegadło za życzliwość i gościnność podczas uroczystego Finału Nagrody Literackiej im. ks. Jana Twardowskiego, która odbyła się 17 listopada 2019 roku w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Tłem tej szczególnej uroczystości była wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka" cyklicznie organizowanego przez nasz ośrodek.

• Warsztaty ekologiczne o kompostowaniu

19 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole p. Kingę Mączyńską ze Stowarzyszenia Powszechnych Inicjatyw JASPIS, która w bardzo ciekawy sposób przekazała nam zasady kompostowania odpadów biodegradowalnych. Uczyliśmy się segregowania odpadów i w praktyce poznaliśmy, jak należy obchodzić się z kompostownikiem (wrzucanie liści, patyków i innych odpadów spożywczych). Dzięki stowarzyszeniu JASPIS przy naszym ośrodku został na stałe umieszczony pojemnik do kompostowania.

• Kongres Młodych

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie 👫 uczestniczyli w Kongresie Młodych w Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie i było inspirująco! Kongres otworzyła Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, a pośród wielu bardzo interesujących warsztatów i wykładów znalazły się także warsztaty "Pasja-szkoła-życie", które poprowadził Michał Landowski Sekretarz Powiatu Pruszkowskiego.

• Wycieczka do Filharmonii Narodowej

Klasa IV a, b, VI a i VII b miały okazję zwiedzić wnętrza Filharmonii Narodowej, na co dzień niedostępnej dla słuchaczy. Pomieszczenia, które wieczorami rozbrzmiewają muzyką, w ciągu dnia stają się doskonałym terenem do przeżycia wspaniałej przygody. Podczas zwiedzania uczniowie podziwiali piękne sale koncertowe, poznali tajemnice instrumentów muzycznych, zajrzeli za kulisy, złożyli wizytę kompozytorowi, a niewątpliwie największą atrakcję wycieczki stanowiła możliwość uczestniczenia w próbie orkiestry, przygotowującej cykl czterech koncertów skrzypcowych "Cztery pory roku" A.Vivaldiego.

• "Wszystko co nasze Polsce oddamy"

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na montaż słowno - muzyczny pt. „Wszystko co nasze Polsce oddamy” złożyły się wiersze i piosenki patriotyczne oraz harcerskie wykonywane przy ognisku z akompaniamentem gitary. Chór szkolny, wraz z solistami Bartoszem M., Kamilą S, Natalią i Mateuszem M., przypomniał takie wzruszające i sentymentalne utwory jak: „Biały krzyż”, „Płonie ognisko w lesie”, „Jak długo w sercach naszych” czy niezapomniane „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni i „Ja to mam szczęście” znane z wykonania Maryli Rodowicz. Patriotyczne wiersze recytowali Jakub K., Hubert S., klasa 4a i klasa 4b, a taniec z flagami zaprezentowały dzieci z klas edukacyjno-terapeutycznych. Dziękujemy też dzieciom i nauczycielom z zaprzyjaźnionego Integracyjnego Miejskiego Przedszkola nr 5 w Pruszkowie za recyt

• #SzkolaDoHymnu

W ramach akcji "Szkoła do hymnu" w dniu 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego.

Do udziału w akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą. Była to kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Sobota 27.04.2024