• W związku ze zbliżającą sie setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 4 października klasa III ZSZ brała udział w pokazie kulinarnym organizowanym przez sieć hurtowni MAKRO pt. "Kulinarne Zjednoczenie Polski". Podczas uroczystości odbyła sie wielka degustacja potraw pochodzących z dawnych zaborów, kuchni żydowskiej i wojskowej. Mogliśmy posmakować m.in. bułek Piłsudskiego, karpia po żydowsku, brioszki. Na wszystkich uczestników czekały pokazy kulinarne, prowadzone przez szefow kuchni. Ponadto mogliśmy wysłuchać przemówienia prof. J. Dumanowskiego nt. Kulinarnej tradycji naszego kraju. Udział w spotkaniu pozwoli uczniom zyskać większy szacunek do dań rodzimych i doceniać własną kuchnię.

          • W dniu 01.10.2018r. uczniowie klasy Vd byli gośćmi honorowymi Uroczystego koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zorganizowanego z okazji stulecia odzyskanie niepodległości przez Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz Burmistrza, Radę i Zarząd Dzielnicy Wola m. ST. Warszawy.

          • W dniach 24 – 26 września uczniowie klas: Va, Vd, Via, VIIIa, II branżowej, III ZSZ przebywali na wycieczce edukacyjnej „Szlakiem niepodległości”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Józefa Piłsudskiego i Legionów w Krakowie i w Kielcach. Wycieczka edukacyjna „Szlakiem niepodległości”, to realizacja jednego z zadań w projekcie „Szkoła Niepodległej”. Trzydniowa wycieczka była wyzwaniem, nie tylko intelektualnym dla naszych uczniów. Była też wyzwaniem w zakresie samodzielności, szczególnie dla tych, którzy wyjechali pierwszy raz bez rodziców oraz dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

          • III Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dula 121 i Niosących Im Pomoc odbył się 30 września. Wzięli w nim udział czterej nasi uczniowie: Jakub Koziarski, Mateusz Malitek, Kacper Mikołajczyk i Jakub Wojtaszczyk. Uczniowie ci przygotowywali się do Marszu podczas warsztatów rekonstruktorskich. Jakub Koziarski i Mateusz Malitek już po raz drugi byli rekonstruktorami podczas Marszu.

        • AAC
          • AAC

            W dniu dzisiejszym rozpoczeliśmy obchody Międzynarodowego miesiąca AAC. Z tej okazji każdy pracownik i uczeń szkoły otrzymał naklejkę z logo "ja kocham AAC"

            AAC - Obrazek 1 AAC - Obrazek 2 AAC - Obrazek 3 AAC - Obrazek 4 AAC - Obrazek 5

        • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM AAC
          • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM AAC

            Co to jest AAC?

            Alternatywne i wspomagające metody komunikacji (ang. . Augmentative and alternative communication ) - są to działania mające na celu pomoc w porozumiewaniu się osobom, które z jakiegoś powodu nie opanowały lub straciły umiejętność posługiwania się mową werbalną a także dla tych których mowa jest niewystarczająco zrozumiała dla otoczenia. Użytkownicy AAC mogą posługiwać się znakami manualnymi (gesty) , graficznymi (np. symbole PCS, symbole Makaton, zdjęcia, piktogramy) oraz przestrzenno-dotykowymi (np. miniatury przedmiotów). Metody te umożliwiają osobom niemówiącym wyrażanie swoich potrzeb, myśli, opinii, dokonywanie wyboru, odmawianie, komentowanie. Pomagają nawiązać relacje z innymi osobami. AAC daje poczucie niezależności.

          • Gratulacje! Gratulacje!

            Pierwszy raz w historii ośrodka nasz uczeń otrzymał Stypendium Starosty Pruszkowskiego za osiągnięcia artystyczne. Rafał został doceniony m.in. za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym. W uzasadnieniu wniosku o stypendium Pani Dyrektor napisała: „Jest uczniem wybitnie utalentowanym plastyczne, zaangażowanym w projekty zewnętrzne, konkursy, tworzenie plakatów i dekoracji szkolnych. Jego prace charakteryzują się niezwykłą refleksyjnością i działającym na wyobraźnię przekazem symbolicznym”.

          • 10.09.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. Był to kolejny element obchodów 100 - leciaodzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn , a nastepnie w asyście poczyu sztandarowego flaga została wciągnięta na maszt. Tę uroczystość połączyliśmy z czytaniem fragmentów " Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, w ramach akcji "narodowe czytanie" oraz recytacją wierszy.

          • Aktywne Lato

            Aktywne Lato - Obrazek 1 Aktywne Lato - Obrazek 2

            Dzięki wsparciu Powiatu Pruszkowskiego i Towarzystwa Pomocy Dzieciom Upośledzonym Umysłowo ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pruszkowie w dniach 25.06.2018 r. – 06.07.2018 r. dzieci z SOSW w Pruszkowie uczestniczyły w pilotażowym programie specjalistycznych zajęć terapeutyczno – rekreacyjnych dla dzieci ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera i całościowymi zburzeniami, „ Aktywne Lato”.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r.

            godz. 9.00 Masza Święta w Kościele Św. Edwarda w Pruszkowie - serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi

            godz. 10.00 Uroczyste rozpoczęcie na sali gimnastycznej szkoły

            Zapraszamy.

          • Zatrudnimy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z uprawnieniami do pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu.

            CV można składać w sekretariacie szkoły lub przesłać mailem na adres soswpr75@poczta.onet.pl ; piechockakwiatek@gmail.com

            Więcej informacji pod nr tel. 22 758 - 80 - 19

          • Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego 2017/2018 jednocześnie z okazji rozpoczęcia najmilszego czasu w ciągu roku życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły wspaniłaego i bezpiecznego wypoczynku. Słonecznej pogody, udanych wyjazdów wakacyjnych oraz mnóstwa dobrego humoru.

        • Integracyjne zawody w unihokeja
          • Integracyjne zawody w unihokeja

            W dniu 19.06. 2018 roku nasi uczniowie mieli okazję odwiedzić Szkołę Podstawową w Michałowicach. Po miłym przywitaniu przez nauczycieli , którzy nas zaprosili oraz przez uczniów tej placówki i pokazaniu nam ich miejsca nauki poszliśmy na halę sportową. Tam rozegraliśmy bardzo emocjonujące zawody w unihokeja , które trwały około godziny. Walczyliśmy bardzo dzielnie ale ulegliśmy zawodnikom i zawodniczkom gospodarzy przegrywając mecz ( 15:7 ). Atmosfera była bardzo przyjemna i świetnie się tam czuliśmy . Na koniec spotkaliśmy się z Panią Dyrektor, która wręczyła wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe medale.

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 777785
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Partnerzy

    • Nasze media społecznościowe

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych