• Dnia 12. 12. 2018 roku w Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się V Festiwal Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych i Klas Integracyjnych. Nasi uczniowie staneli na najwyższym podium. Duet Kamila z Bartkiem wywalczyli sobie I miejsce śpiewając kolędę "Skrzypi wóz". W kategorii soliści Bartek zajął III miejsce prezentując kolędę "Z narodzenie Pana", która nawiązuje tekstem do najstarszych i pochodzących z łaciny pieśni okresu Bożego Narodzenia.

• Mikołajki na sportowo na Gomulińskiego  6.12.2018

W dniu 6 grudnia 2018 roku nasi uczniowie odwiedzili po raz kolejny uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ulicy Gomulińskiego 2 w Pruszkowie. Podobnie jak w poprzednich latach licealiści bardzo gościnnie nas przyjęli. Po uroczystym powitaniu wszystkich uczestników oraz otwarciu imprezy przez dyrektora ZSOiS Pana Łukasza Borkowskiego zaczęła się sportowa zabawa. W imprezie oprócz naszych uczniów brali również udział wychowankowie szkoły z Brwinowa. Na początku odbyła się intensywna rozgrzewka prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego gospodarzy , w której wszyscy uczestnicy zarówno goście jak i gospodarze brali udział. Następnie odbyły się zawody w unihokeja oraz piłkę nożną , w których nasi wychowankowie świetnie sobie radzili. W przerwie między meczami odbyły się zajęcia z kolorowaniem i ciekawe konkursy. Po przerwie ponownie zaczęła się

Kartki urodzinowe dla Józefa Piłsudskiego

W dniu 5 grudnia 2018 roku wspominaliśmy kolejną, 151. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, rozmawialiśmy w klasach o roli, jaką odegrał on dla odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy naszego ośrodka wykonali przepiękne kartki urodzinowe techniką iris folding, origami, wyklejane filcem, rysowane. Wyjątkową kartkę przygotowali uczniowie mający trudności z komunikowaniem się. Ich życzenia dla Marszałka zapisane były PCS-ami. Klasa druga edukacyjno-terapeutyczna napisała zdobiony list dla szacownego jubilata.

• Pilne!!!

Poszukujemy wychowawcy do świetlicy w pełnym wymierze godzin na zastępstwo

oraz

nauczyciela języka angielskiego na 14 godzin w tygodniu ( 7 godzin w poniedziałek i 7 godzin w piatek)

kontakt sekretariat ośrodka 22 758 - 80 - 19

• Towarzyski Turniej Unihokeja w Warszawie 21.11.2018 r.

Jak co roku w listopadzie nasi uczniowie uczestniczyli już w 10 edycji Towarzyskiego Turnieju Unihokeja, który tradycyjnie odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych nr 98 imienia Małego Powstańca przy ulicy Bartniczej 2 w Warszawie (21.11.2018 r) Długo się przygotowywaliśmy do tej imprezy i na efekty nie trzeba było długo czekać.Po solidnej rozgrzewce zaczął się sportowy bój. W pierwszym meczu ulegliśmy drużynie uczniów miejscowego liceum tylko jedną bramką. W następnych 2 meczach wygraliśmy z drużynami ze szkół z ulic Karolkowej i Weterynaryjnej . W ostatniej bardzo wyrównanej i zawziętej walce z gospodarzami zremisowaliśmy 1:1. Turniej wygrali gospodarze a nasi zawodnicy zajęli wysokie 2 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

• Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, które odbędzie się 4 grudnia o godz. 13.00 w świetlicy internackiej Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.

• Dnia 13.11.18 uczniowie naszej szkoły gościli w Przedszkolu „Jedynka” w Pruszkowie. Podczas zajęć pod tytułem „Jesteśmy różni, ale równi” zaprosiliśmy przedszkolaków do wspólnego muzykowania do utworów Haendla i Czajkowskiego. Wspólnie wystukiwaliśmy krótkie sekwencje rytmiczne przy pomocy prostych instrumentów perkusyjnych, pałeczek, plastikowych butelek . Na zakończenie odtańczyliśmy walczyka. To był cudowny czas.

• Mural

W ramach projektu "Szkoła Niepodległej" zorganizowaliśmy w ośrodku konkurs na projekt muralu. W drodze głosowania wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników wybrano rysunek wykonany przez ucznia kl. 3 zawodowej Rafała. Dzięki nieocenionej pomocy p. Sary, studentki ASP, projekt został namalowany na murach naszej szkoły. Na zaproszenie koordynatorek projektu przyjechała Telewizja Kablowa Pruszków, by u stóp muralu przeprowadzić wywiad z Rafałem. O swoich inspiracjach i przekazie dla oglądających mural, nasz utalentowany uczeń opowiedział też redaktorowi portalu WPR24. Gratulujemy naszemu artyście i zapraszamy wszystkich do obejrzenia niepowtarzalnego muralu oraz wystawy pokonkursowej pt. "Murale Niepodległej".

• Uczniowie z naszej szkoły mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach etnograficznych organizowanych w ramach projektu “Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży”. Podstawowym celem programu było zainspirowanie słuchaczy do samodzielnego odkrywania dziedzictwa, tradycji i historii swojej najbliższej okolicy. Zajęcia przeprowadzili wykwalifikowani edukatorzy ze Stowarzyszenia “Pracownia Etnograficzna”.

• W ramach zakończenia akcji Październik miedzynarodowym miesiącem AAC w naszej szkole odbył się cykl zajeć z czytania uczestniczącego.

- Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

- Obrazek 4  - Obrazek 5  - Obrazek 6  - Obrazek 7  - Obrazek 8  - Obrazek 9

• Mural

23.10.2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory najpiękniejszego muralu, który zostanie namalowany na murach naszej szkoły z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

Mural - Obrazek 1 Mural - Obrazek 2 Mural - Obrazek 3 Mural - Obrazek 4

• AAC

W piątek 19 października 2018 r. odbył się konkurs o tematyce jesiennej dla dzieci posługjących się AAC.

AAC - Obrazek 1 AAC - Obrazek 2 AAC - Obrazek 3 AAC - Obrazek 4

Zwycięzcom gratulujemy!!