Aktualności
ZAPRASZAMY!!!
Internat
Zapraszamy do lektury kolejnych numerów BZZZIKa
Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Gimnazjów i Szkół Zawodowych
W dniu 16.03.2016 roku nasi uczniowie zajęli wysokie II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Gimnazjów i Szkół Zawodowych , który odbył sie w Grodzisku Mazowieckim. W zawodach uczestniczyło 8 szkół z różnych miast naszego województwa więc nie było lekko. Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz Krystian za zaciekłą walkę w obronie ale również cały zespół. W przyszłym roku szykujemy się na zwycięstwo i będziemy trenować jeszcze mocniej. Jeszcze raz gratulujemy naszym piłkarzom. C.Podgórny
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
Klasa II gimnazjum pod czujnym okiem Pani od matematyki przygotowała ciekawy quiz dla nauczycieli naszej szkoły. Do wykonania było 9 zadań. Za najtrudniejsze uznano zadanie polegające na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr po przecinku składających się na liczę Pi. Rekord pobiła nasza Pani z biblioteki, która wykazała się najlepsza pamięcią.:)
Internat
Zapraszamy do lektury aktualności z naszego internatu
Karolin
Dnia 25.02.16 roku grupa młodzieży naszej szkoły wybrała się na spektakl edukacyjny pt. ”Piękna nasza Polska cała”. Zespół Mazowsze przedstawił bogactwo folkloru „małych ojczyzn” dobierając program tak aby widzowie, którzy poznali już tańce narodowe mogli uzupełnić swoje wiadomości o tańce regionalne. Bogactwo i różnorodność form tanecznych poprzedzona była prezentacją charakterystycznych melodii, instrumentów i strojów.
Wyjazd do Karolina zapamiętamy jako wyjątkowy i niezwykły. Była to wspaniała wycieczka.
Wyjazd do Karolina.
Dnia 24.02.16 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze w Karolinie. Dzieci i młodzież z ciekawością obejrzały koncert edukacyjny pt. „Tańce narodowe”, który przybliżył muzyką takich tańców jak: polonez, kujawiak, mazur, krakowiak i oberek. Atrakcyjność tego przedstawienia poprzedzała barwna opowieść konferansjera oraz prezentacja multimedialna o folklorze i strojach ludowych. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.
Spotkanie w Dziennym Domu Pomocy Społecznej
27 stycznia odbyła się wycieczka do Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie. Na spotkanie wybrali się uczniowie najstarszych klas edukacyjno-terapeutycznych pod opieką p. M. Kowieakiej, p. O. Szadkowskiej i p. P. Szupłaka. Na miejscu zostaliśmy serdecznie powitani przez kierownik p. Pauline Przybylska oraz podopiecznych. Zostaliśmy oprowadzeni po terenie Ośrodka, oglądaliśmy prace wykonane przez Seniorów a następnie zasiedlismy przy stołach, gdzie czekała na nas gorąca herbata,kawa i pyszne ciasta. Bardzo ważnym elementem naszego spotkania były wspólne rozmowy oraz śpiewanie kolęd. Pomogły nam w tym panie grające na gitarach. Na koniec nasi uczniowie otrzymali miły podarunek,były to bombki wykonane przez Seniorów oraz pisemne podziękowanie. Miłym dopełnieniem naszego spotkania była wspólna fotografia. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w Domu Seniora i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.
Po tym spotkaniu i wspólnym obcowania ze sobą napewno zapamiętamy, że "nikt nie żyje tylko dla siebie"-ważne aby pamiętać o innych.
Turniej Unihokeja
W dniu 25.02.2016 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Zimowym Turnieju Unihokeja , który odbył się jak co roku w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Bartniczej 2 w Warszawie. Mimo, że pojechaliśmy tam w bardzo odmłodzonym składzie można śmiało stwierdzić, że odniesliśmy duży sukces gdyż na 8 startujących szkół zajęliśmy IV miejsce. Walczyliśmy naprawdę dzielnie ale przewaga wiekowa i wzrostowa zawodników z 2 drużyn, z którymi nie daliśmy rady wygrać była ogromna. Ale się nie martwimy bo za rok będziemy walczyć ponownie z jeszcze wiekszym apetytem na wygranie turnieju.Gratuljemy gospodarzom turnieju, którzy po 7 latach w końcu wygrali turniej w emocjonującej dogrywce.
Cezary Podgórny
Wycieczka do Mszczonowa
Dnia 17 lutego 2016r. uczniowie klas II g,Iz, II z wybrali się na wycieczkę do Mszczonowa, do magazynów firmy Damco Poland Sp. z o.o. Młodzież miała niecodzienną możliwość poznania procesów spedycyjno-logistycznych w nowoczesnej firmie, zdobycia wiedzy na temat jej historii i działalności oraz poznania zasad bhp obowiązujących w miejscu pracy, co umożliwiło im bezpieczne poruszanie się po magazynie.
Firma Damco Poland Sp.zo.o postanowiła w szczególny sposób zainteresować naszych uczniów pracą w magazynie organizując ciekawe konkurencje dla drużyn. Zawody obudziły w uczniach ducha walki i rywalizacji oraz pozwoliły im uwierzyć we własne siły.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje poznawania lokalnego rynku pracy.
Małgorzata Derebecka
Internat
Zapraszamy do lektury nowych numerów BZZZIKa
Bezpieczne ferie zimowe
Dnia 28.01.2016r w naszej szkole odbył sie konkurs " Bezpieczne ferie zimowe". W konkursie wzieli udział uczniowe z klas edukacyjno - terapeutycznych gimnazjalnych i przysposabiających do pracy. W trakcie konkursu uczniowie wykazali się wiedzą na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii zimowych odpowiadając na pytania oraz rozwiązując zagadki tematyczne. Zwycięskie drużyny otrzymały słodkie nagrody. Wszystkim uczniom życzymy udanych i BEZPIECZNYCH ferii zimowych:)
Red. Anna Kulikowska, Małgorzata Rawojt
Pierwsza pomoc
W dniu 19.01.2016r w ramach Projektu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – Bezpieczny and Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w pokazie pomocy przedmedycznej, wyposażenia i funkcjonowania karetki pogotowia ratunkowego oraz podejmowanych przez ratowników medycznych działań mających na celu ratowanie życia ludzkiego.
Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii
Wizyta Pluszaków
W dniu 13.01.2015r w naszej szkole odbyła się następna miła uroczystość , w której wzięli udział uczniowie z klas wczesnej edukacji. Pani Beata Pisarska-Piesse mieszkająca w Wielkiej Brytanii przyjechała do naszej szkoły z najlepszymi przyjaciółmi dzieci – pluszowymi, milutkimi misiami.
Pani Beata prowadzi fundację dedykowaną pamięci swojej mamy pani Eugenii Pisarskiej, znanej pokoleniom dzieci, jako pani Basia. Życie pani Basi to Dom Dziecka Nr 3 im. „Dziecka Warszawy” i ponad 500 dzieci, które wychowała w czasie 45 letniej pracy w tej samej placówce. Dom ten został założony w 1946r dając schronienie dzieciom ocalałym po II Wojnie Światowej z okolic Warszawy.
Fundacja ofiarowała dzieciom z Domu Dziecka Nr 3 w Warszawie książki i programy komputerowe do nauki języka angielskiego, organizowała wyjazdy wychowanek Domu Dziecka z grupy pani Basi do szkoły w Wielkiej Brytanii, aby mogły nauczyć się języka obcego, sponsorowała edukację wychowanek pani Basi w Polsce oraz wspierała i pomagała przy zakupie urządzeń medycznych zarówno w szpitalu “Dzieciątka Jezus” w Warszawie jak i na terenie hrabstwa Essex w Wielkiej Brytanii.
Od 2013r nowym pomysłem fundacji jest pomoc w emocjonalnym rozwoju dzieci we współczesnym świecie zdominowanym przez gry komputerowe, reklamy medialne. I tu pojawia się MIŚ, z którym można podzielić się tajemnicą, w trudnych chwilach jak i w czas radości. On nigdy nie zdradzi, ale trzeba się nim zaopiekować. W chwili wręczania Cudownego Wielkiego Misia, trzeba nadać mu imię i opiekować się nim do końca życia. To Misie do adopcji przez dzieci, które nie miałyby możliwości mieć takiego przyjaciela dla siebie.
Nasze dzieci mają już takich przyjaciół, dostały je od pani Beaty, a chcąc się odwdzięczyć i podziękować , przekazały prace plastyczne z wizerunkami misiów wykonane własnoręcznie różnorodnym technikami plastycznymi. Bardzo dziękujemy pani Beato – uczniowie klas 1-3 Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie.
Najdłuższy łańcuch choinkowy
Jak co roku, w grudniu, klasy edukacyjno-terapeutyczne spotykają się razem na wspólnym klejeniu najdłuższego łańcucha choinkowego, który potem jest wieszany na głównym korytarzu. Celem akcji, jest nie tylko integrowanie społeczności szkolnej, ale też zachęcanie uczniów do dbania o wystrój szkoły, czy propagowanie i kultywowanie tradycji świątecznych.
Podziel się owocem
W naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, odbyła się akcja promująca zdrowe odżywianie pt. "Podziel się owocem". Każda klasa miała za zadanie przynieść owoce, którymi można by się było podzielić z innymi. W ramach akcji mogliśmy spróbować: jabłek, gruszek, śliwek, pomarańczy, mandarynek, a nawet słodkiego melona.
Klasom biorącym udział w naszej akcji, serdecznie dziękujemy!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W październiku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego Klas Edukacyjno-Terapeutycznych. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty wyborcze.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Pasowanie na Rycerza
Panowie z klas edukacyjno-terapeutycznych mieli okazję wziąć udział w teście na rycerza. Ci, którym udało się spełnić postawione wymagania, zostali potem pasowani na szkolnych rycerzy. Celem przeprowadzonej akcji było propagowanie wsród naszej młodzieży zasad dobrego wychowania.
Odznaki PTTK
Walka o odznaki PTTK
Czterech naszych uczniów: Bartek, Kamil, Mateusz i Karol ze szkoły Przysposabiającej do Pracy, po ponad roku ciężkiej pracy zdobyło pierwszą w swoim życiu odznakę PTTK. Celem projektu było budzenie zainteresowań przyrodniczych oraz inspiracja do działalności na rzecz ochrony polskiej przyrody.
Ubiegający się o odznakę zobowiązani byli do:
- zdobycia odpowiedniej liczby punktów,
- prowadzenia książeczki Turysta Przyrodnik,
- wykonania dokumentacji fotograficznej zwiedzanych obiektów przyrodniczych i prowadzonej obserwacji przyrodniczej.Nasi uczniowie świetnie sobie z tym zadaniami poradzili, między innymi: przez rok czasu prowadzili obserwację przyrodniczą zasadzonych przez siebie krokusów, szukali pomników przyrody (na terenie samego Parku Potulickich jest ich aż 13!), zwiedzili prawie wszystkie pruszkowskie parki (nawet ten najdalszy, Mazowiecki), byli również w Rezerwacie Przyrody w Podkowie Leśnej.
Zdobywcom odznaki serdecznie gratulujemy!
Projekt Krokus
Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie „Krokus”
Projekt ten skierowany do uczniów od 11 roku życia realizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście.
W ramach projektu otrzymujemy cebulki żółtych krokusów, które sadzimy w wybranym przez siebie miejscu. Kwiaty te mają przede wszystkim przypominać o dzieciach zamordowanych w czasie Holokaustu. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.
Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
http://www.galiciajewishmuseum.org/aktualnosci/zapraszamy-nauczycieli-do-udzialu-w-projekcie-krokusZapraszamy do naszej galerii
Archiwum Aktualności