• Rekolekcje dla uczniów naszej szkoły w parafii Św. Edwarda w dniach:  25.03.19 godzina 10.00 - nauka, 26.03.19 godzina 9.30 - spowiedź święta, 27.03.19 godzina 10.00 - Msza Święta. Zapraszamy także rodziców.

• Kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu odbędzie się 26 marca 2019 r. w godz. 13 - 14.30 w sali 21.

Serdecznie zapraszamy.

• UWAGA

SERDECZNIE   ZAPRASZAMY   WSZYSTKICH  NIEPRACUJĄCYCH   RODZICÓW   NASZYCH  UCZNIÓW   NA   ZEBRANIE  ORGANIZACYJNE   W   SPRAWIE    NOWEGO PROJEKTU    PRZY   WSPÓŁPRACY   Z   POWIATOWYM   CENTRUM   POMOCY  RODZINIE   W   PRUSZKOWIE.CELEM   PROJEKTU   JEST   ZWIĘKSZENIE   ZAKRESU   DOSTĘPU   DO   USŁUG  SPOŁECZNYCH   POPRZEZ   SPECJALISTYCZNE  WSPARCIE.  UDZIAŁ   W   PROJEKCIE   POZWOLI   NA   LEPSZE

POZNANIE   SIEBIE   I   SWOJEGO DZIECKA.  SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ

20  MARCA  2019R.  (ŚRODA)  GODZ. 12.00   SALA   80

• 11 marca odwiedzi naszą szkołę ksiądz biskup Rafał Markowski. Zapraszamy wszystkich rodziców na to spotkanie, podczas którego uczniowie przedstawią krótki program artystyczny. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 10.30.

• Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

• 21.02 - Europejski Dzień Ofiar Przestępstw. To dzień, w którym wspieramy osoby skrzywdzone przez czyny innych osób. Dlatego w tym dniu poprzez zdjęcia klasowe z hasłem wcześniej przygotowanym sprzeciwiamy się złym słową, od których zaczynają się złe czyny.

W projekcie Amnesty International związanym z przeciwdziałaniem Mowie Nienawiści wzięła udział cała społeczność szkolna, wychowankowie internatu oraz nauczyciele. Niech nasze zdjęcia będą inspiracją do reagowania na hejt i raniące słowa.

• Warsztaty „Klikaj z głową”

• 19 lutego 2019 roku nasz ośrodek odwiedzili przedstawiciele UKE (Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

Młodsi uczniowie obejrzeli film animowany, który wprowadził ich w poważną rozmowę o świecie smartfonów, tabletów, komputerów i Internetu. Nasi goście pokazali dzieciom, że urządzenia mogą być źródłem wiedzy i zabawy pod warunkiem, że wiedzą jakich zagrożeń powinni unikać.

Starsza młodzież analizowała zachowania bohaterów filmu edukacyjnego ucząc się na co zwracać uwagę, by bezpiecznie surfować po Internecie. Podczas warsztatów uczyli się jak tworzyć trudne loginy i hasła oraz odczytywać numery SMS, na które nie powinno się odpowiadać, by nie dać się naciągać na straty finansowe.

Dziękujemy gościom z UKE za dyplomy, prezenty, a przede wszystkim ciekawie i pożytecznie spędzony czas.

• Kartki można składać do końca lutego u wychowawców klas, technika wykonania dowolna, rozmiar klasycznej kartki.

• Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z Jasełek. (kliknij na zdjęcie)

• #RazemNaŚwięta

Zgodnie z tradycją naszego ośrodka przedświąteczny czas wypełniony był licznymi spotkaniami i działaniami budującymi poczucie wspólnoty oraz atmosferą radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

* Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli wspólnej Wigilii.

* Spotkanie opłatkowe dla uczniów i absolwentów Szkoły Przysposabiającej   do Pracy było okazją do świętowania w gronie przyjaciół.

* Razem zasiedli przy wigilijnym stole uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Branżowej I stopnia.

* Na Wigilię w internacie przybyli m.in. pani prezes towarzystwa wspierającego nasz ośrodek, ksiądz proboszcz oraz  harcerze ZHP, by przekazać  wychowankom Betlejemskie Światełko Pokoju.

* Zorganizowaliśmy Wigilię dla obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników ośrodka, podczas którego składaliśmy sobie życzenia i wspólne spożywaliśmy tradycyjne potrawy świąteczne.

* Uczniowie i nauczyciele ośrodka przygotowali przepiękne Jasełka dla całej społeczności szkolnej oraz licznie przybyłych rodziców i zaproszonych gości.

* Nasi uczniowie udali się do zaprzyjaźnionego przedszkola, gdzie razem z przedszkolakami śpiewali kolędy i pastorałki.

* Wolontariat szkolny zorganizował zbiórkę i przekazanie darów do schroniska dla zwierząt.

* Obdarowaliśmy naszych przyjaciół i darczyńców własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i drobnymi upominkami.

* Ozdobiliśmy ozdobami świątecznymi salę klienta w budynku Starostwa Powiatu Pruszkowskiego.

Więcej o ogólnopolskiej akcji Razem Na Święta można przeczytać na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

dla Bibliotek Książnicy Pruszkowskiej im. H. Sienkiewicza

przy ulicy Kraszewskiego 13 i ulicy 3 Maja 26

za wieloletnią i życzliwą współpracę na rzecz uczniów

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego

im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

dla Pana Tadeusza Huberta Jakubowskiego

za wieloletnią przyjaźń i zaangażowanie na rzecz uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Dziękujemy za wrażliwość i życzliwość okazaną naszej szkole. Życzymy wielu radości i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

• IX Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

• Naszą szkołę w IX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek reprezentował Bartek, uczeń klasy V. Miło nam poinformować, że nasz reprezentant zajął I miejsce.  Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera, a występy młodych solistów dostarczały wielu wzruszeń.

Wszyscy wykonawcy otrzymali  dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu „KAROLKOWA 2018” za zaproszenie oraz niezwykle miłe i serdeczne przyjęcie.