• IX Turniej Talentów w Grodzisku Mazowieckim

Dnia 30 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w IX edycji Turnieju Talentów organizowanego przez Zespół Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Celem Turnieju była prezentacja umiejętności artystycznych dzieci specjalnej troski, rozwijanie ich zainteresowań, talentów, przełamywanie bariery nieśmiałości i danie możliwości zaprezentowania się.

Młodzież próbowała swoich sił w kilku kategoriach: konkursie recytatorskim, plastycznym oraz gimnastyce artystycznej. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
            W kategorii recytatorskiej I miejsce zajęła bezkonkurencyjna Oliwia B. z kl. IV, natomiast Wiktoria J. z kl. VI oraz Mateusz D. z kl. III - zajęli egzekwo miejsce II. I miejsce zajęła także Anna Ż. z kl. Iżg w kategorii gimnastyka artystyczna. Uczennice kl.VI przystąpiły do konkursu plastycznego, tworząc z gliny piękne przedmioty. Marysia Sz. zdo

• Jajeczko w klasie I ZSZ

10 kwietnia w klasie I ZSZ odbyło sie jajeczko klasowe. Uczniowie samodzielnie przygotowali potrawy wielkanocne. Na stołach królował żurek z kiełbasą i jajkiem. Były jajka w majonezie i z pastą z łososiem a na deser pyszne babki. Wielką kulinarną niespodzianką okazała się sałatka z rukoli, kiełków lucerny z prażonymi ziarnami slonecznika i oliwą z ziaren pistacjonwych. Wszystkie potrawy byly kolowowe i pyszne. Cała uroczystość przebiegała w atmosferze pełnej radości, spokoju i swiatecznych życzeń.

• Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia zgodnie ze Światową Organizacja Zdrowia(WHO) obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem przewodnim "Depresja porozmawiajmy o niej"w naszym Ośrodku przeprowadzona została akacja promująca zdrowy styl życia. Podczas akcji uczniom zwracano uwagę nie tylko na zdrowie fizyczne ale i psychiczne. Przeprowadzone zostały rozmowy i pogadanki. Uczniowie klasy I ZSZ samodzielnie wykonali warzywne koreczki, którymi zostali poczęstowani młodsi koledzy, nauczyciele oraz pracownicy Ośrodka. Dodatkowo uczniowie rozdawali naklejki, które w swoim obrazie miały oddawać słowa "W trudnych momentach zawsze możesz na mnie liczyć".

• Święto Kolorowych Kanapek

W dniu 23 marca 2017 roku uczniowie z nauczania indywidualnego uczestniczyli w zorganizowanym przez nauczycielki " Święcie Kolorowych Kanapek". Podczas wspólnych zajęć uczniowie przygotowywali kanapki na ciepło i na zimno z róznymi kolorowymi i zdrowymi dodatkami. Przygotowane kanapki były bardzo ładne, a przede wszyskim smaczne i zdrowe.

• Powitanie wiosny

Nareszcie nadeszła długo oczekiwana wiosna. Ptaki łącza się w pary, wiją gniazda, dzień coraz dłuższy, słońce coraz wyżej na niebie i coraz mocniej przygrzewa.Na drzewach i krzewach nieśmiało pojawiaja się pąki przyszłych liści. Coraz jasniej i radośniej wokoło. A na Wapiennej zgodnie z tradycja tak witaliśmy wiosnę:

• Święto Eksperymentów z wodą

Dnia 9.02. 2017 r. nauczyciele zajęć indywidualnych zorganizowali "Święto Eksperymentów z wodą". Uczniowie uczestniczyli w obserwacji różnych zjawisk oraz stanów skupienia wody. Podczas spotkania dzieci m.in. puszczały bańki mydlane, przelewały wodę do pojemników o różnej wielkości. Uczniowie mieli okazję sprawdzić, które przedmioty utrzymują się na wodzie, a które opadają na dno. Na koniec zajęć odbył się słodki poczęstunek.

•  Wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie
          • Wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

Dnia 30.I.2017r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji pt. Niemcy- Ambasada- Dyplomacja.

Młodzież poznała pracę placówki dyplomatycznej oraz ugruntowała wiedzę na temat Niemiec- kraju partnerskiej szkoły.
            Poza informacjami dotyczącymi kultury i polityki Niemiec nasi uczniowie poznali warunki w jakich mieszka Ambasador oraz działalność organizacji, mających na celu ułatwianie obywatelom obu krajów wspólne działania.

Małgorzata Derebecka

• Maski Karnawałowe

Nauczyciele zajęć indywidualnych i świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny pt. " Maska karnawałowa", który cieszył się dużym zainteresowanim. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło sie 31.01.2017r. Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace. Zwycięzcom gratulujemy:)

Poniedziałek 20.05.2024